Vedoucí mladého hasiče

Miloslav Popovič
popovic@popovic.cz

Mladý hasič

V červnu oddíl Mladých hasičů SDH Lipůvka vyrazil na každoroční letní soustředění. Letos se tato akce uskutečnila v areálu Athéna v obci Suchý. Děti při pěší tůře poznaly jeskyně a propadání blízkého Vratíkovského krasu. V sobotu se zůčastnily Memoriálu Josefa Šindelky v Ludíkově. V silné konkurenci téměř stovky dětí z několika okolních obcí se rozhodně neztratily a celé družstvo z Lipůvky se pohybovalo na předních místech. Především Rosťa Kořínek který obsadil první místo, nebo Anička Sotolářová která vybojovala třetí místo předvedli svoje všestranné znalosti a dovednosti. Obě místa byla získána v celkovém pořadí všech kategorií bez ohledu na věk tj. i v konkurenci o mnoho starších dětí. Soutěž byla sestavena z osmnácti disciplín pohybových i znalostních. Všechny děti velice dobře reprezentovaly Lipůvku a naše hasiče a určitě si zaslouží pochvalu.   Po soutěži se děti osvěžily zmrzlinou a koupelí v místním rybníce. Odpoledne se ještě seznámily s technikou místního sdružení hasičů obce Suchý. Určitě zajímavým zážitkem byla projížďka v zásahovém hasičském vozidle Zil 131 (CAS 24 M3Z). Tento stále používaný stroj předvedl dětem svoje schopnosti nejen na silnici, ale i v terénu.  V průběhu soustředění děti zdokonalovaly svoje zkušenosti s ovládáním vlastní hasičské techniky. Kromě toho třeba i spaní ve stanu se svými kamarády, další hry nebo jen společná cesta autobusem jsou možností jak si zpestřit svůj běžný život.

Sestřih z projíždky zásahovým vozidlem ZIL-131

Foto ze soustředění mladých hasičů 2015

Kroužek mladého hasiče obnovil svoji činnost  v roce 2009.

Snaží se zábavnou formou vést děti k hasiččině, sportovním hrám   a  spolupráci v kolektivu.

Jsme rádi že počet dětí v kroužku roste a daří se alespoň na chvilku dostat děti od monitoru počítače.

Mladým hasičem se dle stanov SH ČMS může stát chlapec nebo děvče ve věku od 6 do 18 let,

souhlasí-li s jejich členstvím zákonný zástupce.

Scházíme se vždy ve středu v 17:00 u hasičky.

Ve školním roce 2014/2015 má kroužek 16 členů.

více fotografií zde

Návštěva Mladých hasičů ve spalovně odpadů firmy SAKO v Brně 2015